22 mar 2016

Glinki- cudowny dar natury

Hej wszystkim. :D

Dzisiaj wam poświęcę post o uwielbianych przez nas wszystkich glinkach.
Dlaczego postanowiłam napisać dzisiaj ten ciekawy post?
Ponieważ warto wspomnieć o naszych naturalnych produktach pozytywnie wpływających na nasze piękno. :D


Glinka kosmetyczna to minerał naturalny, który pełni też funkcję naturalnego kosmetyku.
 Glinki kosmetyczne można dobrać do każdej cery - różne rodzaje glinek nadają się do różnych typów skóry. Z glinek kosmetycznych można wykonywać maseczki, peelingi i kąpiele pielęgnacyjne.
Stosuje się je od wieków i często w ten sam sposób.

Glinki stworzone przez naturę:

-Regulują wydzielane sebum
-Nawilżają
-Ujędrniają, zwężają pory
-Redukują pajączki oraz cellulit
-Przyspieszają zabliźnianie się ran


Jak stosujemy glinki w kosmetyce?
-maseczka
-okład
-zabieg wyszczuplający (zawijanie ciała)
-szampon do włosów
-maska do włosów
-do mycia twarzy
-peeling
-mycie zębów
-wewnętrznie

Nic więc dziwnego, że glinki są tak chętnie używane do wszystkich typów skóry. 
Każdy może dobrać glinkę, która będzie odpowiadała jej swoistemu charakterowi. 
Dobrze dobrana zredukuje pajączki , a nawet usunie niedoskonałości skóry.
Podczas zakupu glinki kosmetycznej powinniśmy zwracać uwagę na zawartość substancji aktywnej.
 Najlepsze glinki medyczne i kosmetyczne mają ją na poziomie 95-98%.
 Drugim niezwykle istotnym elementem jest sprawdzenie, czy do kosmetyku nie zostały dodane substancje zapachowe, antyzbrylacze, emulgatory lub inne substancje chemiczne, które obniżają
naturalną skuteczność działania glinki. 
Choć glinka zanieczyszczona jest tańsza niż czysta to jednak warto zainwestować w produkt lepszej jakości, ponieważ efekt stosowania będzie nieporównywalnie lepszy. Ostatnim ważnym czynnikiem,
 na który warto zwracać uwagę przy wyborze glinki, jest jej kolor. Każda odmiana tego 
minerału ma inne właściwości i stosuje się ją do różnych celów.

Warto sprawdzić, czy glinka, której chcemy użyć, jest glinką w czystej postaci, tzn. czy nie dodano do niej substancji zapachowych, antyzbrylaczy, emulgatorów lub jakiś innych substancji chemicznych. Ważna jest też zawartość zanieczyszczeń. Do pielęgnacji ciała nadają się glinki o czystości co najmniej kosmetycznej, a jeszcze lepiej medycznej. Im czystsza jest glinka, tym jej działanie silniejsze.

Francuska zielona glinka ECOCERT to glinka wykazująca najsilniejsze działanie wśród glinek kosmetycznych. Posiada wysokie stężenie krzemu, cynku oraz tlenku glinu. Jest znana ze swoich właściwości zabliźniających, regenerujących i oczyszczających. Trwale poprawia kondycję skóry: ujędrnia, działa ściągająco, zwęża pory, poprawia krążenie i tonizuje.  



Właściwości:

-Posiada sile właściwości antyseptyczne,
-Poprawia cyrkulację krwi,
-Regeneruje martwe komórki
-Przeciwdziała i walczy ze zmarszczkami,
-Oczyszcza skórę z toksyn,
-Bogata w krzemionkę, magnez, żelazo, tlenek glinu



Francuska glinka czerwona ECOCERT jest bogata w krzem, żelazo, potas i mangan. Z powodzeniem można ją stosować do skóry tłustej, mieszanej i naczyniowej, ponieważ posiada zdolność uszczelniania naczyń krwionośnych oraz zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto, podobnie jak oczyszcza skórę z toksyn i wspomaga leczenie trądziku różowatego.



Ma szerokie spektrum zastosowania:

-maski na całe ciało z użyciem glinki są stosowane w wielu uzdrowiskach jako element kuracji;

-w codziennym makijażu użyta np. do pudrów – matuje skórę oraz wzbogaca produkty o mikroelementy;

-może być stosowana w 100% jako samodzielny kosmetyk lub też może być składnikiem kremów, toników czy mleczek.
Polecana do wrażliwej skóry, nie podrażnia i nie wywołuje alergii.



Francuska glinka biała ECOCERTJest najbardziej delikatną spośród glinek i dlatego zaleca się ją szczególnie dla cery wrażliwej, delikatnej, skłonnej do podrażnień, a także suchej i dojrzałej. 

Glinka biała zawiera duże ilości krzemianu glinu (aluminium) - stąd jej właściwości przyspieszające gojenie ran. Bogata w licznych mikroelementy - takie jak krzem, wapń, magnez, żelazo, potas oraz sód i sole mineralne - intensywnie odżywia i regeneruje skórę. Glinka łagodnie oczyszcza i odżywia skórę, a jednocześnie działa odświeżająco. Ponadto likwiduje martwe komórki i stymuluje regenerację tkanek.

-Oprócz podstawowego wykorzystywania w maskach może być także składnikiem pudrów i cieni oraz past do zębów, kremów i lotionów.





Różowa glinka ECOCERT to doskonałe połączenie dwóch rodzajów glinek -

 białej i czerwonej, dlatego też jest pełna dobroczynnych mikroelementów, które mają doskonale wpływają na kondycję cery. Krzem, wapń, żelazo, sód i potas sprawiają, że skóra wygląda zdrowo i promienie. Różowa glinka działa przy poważnych schorzeniach skórnych,
kłopotach z bliznami i nierówną strukturą cery. Polecana jest dla osób mających problem z zaskórnikami, przebarwieniami czy bliznami. Kosmetyk w naturalny sposób dezynfekuje, tonizuje i wygładza cerę. Stosowane glinki różowej pozwala uzyskać efekt odprężonej i wypoczętej skóry.
Połączenie glinki czerwonej i białej to wyjątkowo łagodna i delikatna mieszanka. 
Dzięki temu, jest ona odpowiednia dla osób ze skórą bardzo wrażliwą i podrażnioną.
 Stosowanie glinki różowej polecane jest również dla alergików, posiadaczy skóry atopowej 
oraz dla osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne.

Szczególnie polecana jest dla skóry delikatnej, wrażliwej i alergicznej.
Idealna dla skóry dzieci i niemowląt.



Właściwości:

-w łagodny sposób dezinfekuje i tonizuje skórę,
-zabliźniające, regenerujace,
-walczy z zarkórnikami i przebrawieniami,
-łagodzi problemy cery wrażliwej i atopowej,
-wygładza i wyrównuje sktukturę epidermy 

Stosowanie:
Należy wzbogacić glinkę olejami lub rozmieszać z bazą.

Maseczka: podstawowa – jedną cześć glinki zmieszać drewnianą łyżką z wodą mineralną lub hydrolatem w stosunku 1:1 w szklanym bądź ceramicznym naczyniu (nie używać metalowych narzędzi), tak by otrzymać konsystencję gładkiej pasty. Nałożyć na twarz i pozostawić na 5 minut (maseczka może w tym czasie wyschnąć i popękać). Zmyć obficie letnią wodą. Stosować raz w tygodniu.

cera tłusta i trądzikowa – glinkę rozrobić z herbatą ziołową np. z krwawnika, skrzypu, dziurawca lub rumianku. Można wzbogacić ją o dodatek miodu, soku z cytryny lub octu jabłkowego.

cera dojrzała i sucha - glinkę zmieszać z olejkiem arganowym, sokiem ogórkowym, marchewkowym, twarożkiem, oliwą z oliwek, olejem z zarodków pszennych. Nałożyć na twarz. Zmyć po 10-15 minutach.



Glinka żółta ECOCERT Znajduje zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej, wrażliwej i trądzikowej. Glinka ta wydobywana jest na obszarach sąsiadujących z glinką czerwoną. Dlatego też posiada cechy charakteryzujące tę ostatnią – bardzo delikatnie oczyszcza skórę, działa matująco i przeciwłojotokowo. Posiada duże stężenie krzemionki i żelaza. Ma działanie przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie skóry, remineralizuje ją i oczyszcza z toksyn.



Właściwości:
-regulujące, delikatnie oczyszczające i remineralizujące.
-Zmniejsza pory i matuje skórę,
-ma działanie przeciwzapalne i detoksykujące. 


Marokańska glinka Ghassoul (czerwona glinka Marokańska) zwana inaczej glinką wulkaniczną, to najstarszy naturalny kosmetyk do pielęgnacji ciała i włosów.  Jest odpowiednia do każdego typu cery, szczególnie polecana dla cery wrażliwej, tłustej, trądzikowej oraz zanieczyszczonej. Posiada doskonałe właściwości myjące i pieniące. Usuwa toksyny oraz nadmiar sebum. Może być używana jako mydło, szampon, maseczka na twarz i ciało a także w zabiegach SPA. Dodatkowo ujędrnia skórę oraz działa łagodząco na stany zapalne.  

Może być zmieszana z wodą z kwiatu pomarańczy, wodą różaną, bądź olejkami eterycznymi, co zwiększa jej nawilżające właściwości oraz poprawia zapach.

Dodanie oleju arganowego poprawi odżywcze i wygładzające właściwości glinki.



Właściwości: 

-Glinka Ghassoul posiada bardzo delikatne właściwości oczyszczające,
 pochłaniające zanieczyszczenia, tłuszcz, sebum.
-Jest delikatnym, nieagresywnym produktem do pielęgnacji skóry twarzy, całego ciała i włosów.  
-Dodatkowo ujędrnia skórę oraz działa łagodząco na stany zapalne. 




Glinka błękitna (bentonitowa) głównie przeznaczona jest do skóry tłustej, trądzikowej, do cery z problemami porów oraz dojrzałej i zmęczonej. Do pielęgnacji twarzy, dekoltu i ciała, skóry zwiotczałej, do profilaktyki przedwczesnego starzenia się skóry, dobra na trądzik młodzieżowy, wągry, czyraki (ropne zapalenie okołomieszkowe), na opryszczki, egzemie, zapalenie skóry, choroby włosów i owłosionej części głowy.
Przy zastosowaniu na całe ciało będzie dodatkowo usuwać ze skóry toksyny dzięki bardzo dużej zawartości kwarcu i krzemu.Najdrobniejsze cząsteczki glinki są doskonałym adsorbentem, dzięki czemu bardzo dobrze wchłaniają sebum oraz produkty metabolizmu znajdujące się zarówno na powierzchni skóry, jak i głęboko w porach. Glinka ma działanie oczyszczające. Mikroelementy i minerały działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, odżywczo i regeneracyjne, poprawiają krążenie i odżywianie tkanek, co sprzyja regeneracji komórek naskórka i wygładzaniu zmarszczek. Ponadto działa przeciwzapalnie oraz niweluje cellulit w stopniu znacznym.  Główne cechy glinki błękitnej to rozjaśnianie skóry dojrzałej, nadawanie blasku i dotlenianie skóry palaczy, oczyszczanie i przywracanie równomiernego kolorytu.



Właściwości:
-mocne odtłuszczające i oczyszczające,
-przeciwzapalne,
-aktywnie likwiduje podrażnienia cery i skóry,
-sprzyja gojeniu się śladów po trądziku, wągrach oraz ropnych zapaleniach skóry,
-adsorbuje toksyny, substancje szkodliwe, usuwa obumarłe komórki (złuszczony naskórek),
-pobudza ukrwienie skóry i nadaje gładkość i miękkość,
-głęboko i delikatnie oczyszcza pory, polepsza koloryt skóry,
-posiada działanie wybielające.



Glinka Fullers Earth (multani mitti, ziemia fulerska, solum fullonum, glinka wybielająca, ziemia bieląca) .Ceniona jest przede wszystkim za głęboko oczyszczające i złuszczające właściwości. Działa ona wybielająco, zmniejsza przebarwienia. Właściwości tej glinki od lat cenią Hinduski, które stosują ją na twarz, ciało, a także myją nią włosy. Polecana jest cerze tłustej, trądzikowej, mieszanej, zanieczyszczonej. Jest bogata w krzem , tlenki żelaza, glin, magnez, wapń, kryształy szafiru.



Właściwości: 
-Wybiela przebarwienia
-Zmiękcza włosy i nadaje im piękny połysk
-Daje lepszy efekt kolorystyczny po farbowaniu henną i indygo
-Leczy trądzik
-Głęboko oczyszcza skórę
-Usuwa martwy naskórek
-Udrożnia  ujścia mieszków włosowych
-Usuwa zaskórniki


Glinka z kanadyjskiego lodowca (canadian glacial clay) Pochodzi ona z dziewiczych rejonów północno-zachodniego wybrzeża Kanady, wydobywana jest z dna Oceanu Spokojnego. Ma bardzo zbliżone właściwości do błota z morza martwego, ale zawiera mniej soli. Dzięki temu jest mniej drażniąca i nadaje się do każdego typu cery - nawet delikatnej i wrażliwej. Posiada szaro-zielony kolor. Bogata w potas, magnez, brom, selen, wapń, mała ilość sodu

Właściwości:
-Nawilża
-Zwęża pory
-Głęboko oczyszcza skórę
-Delikatnie złuszcza martwy naskórek
-Ujędrnia, pobudza krążenie krwi i wspomaga redukcję cellulitu
-Silnie oczyszcza i odtłuszcza
-Przyspiesza gojenie i działa przeciwzapalnie


Glinka beżowa (haloizytowa) Posiada ona niezwykłe właściwości pochłaniania toksyn i tłuszczu, dodatkowo nie ściąga skóry, ale nawilża ją, dotlenia, odżywia i działa przeciwzmarszczkowo.Polecana jest cerze trądzikowej, tłustej, mieszanej, dojrzałej, wiotkiej i naczyniowej.

Właściwości:
 -Działa antybakteryjnie i antyseptycznie
-Pochłania nadmiar sebum i toksyny
-Poprawia ukrwienie skóry
-Odżywia, nawilża i poprawia jędrność skóry
-Ogranicza przetłuszczanie skóry
-Wpływa pozytywnie na stan naczyń krwionośnych




Glinka brązowa (może być także haloizytowa). Glinkę wyróżniają przede wszystkim właściwości regenerujące i odżywiające skórę. Delikatnie zwęża pory, dobre oczyszcza, a przy tym uszczelnia naczynia krwionośne. Jest szczególnie polecana cerze dojrzałej, poszarzałej, zniszczonej, mieszanej, naczyniowej.

Właściwości:
-Posiada silne właściwości regenerujące 
 -Pochłania toksyny i nadmiar sebum
-Działa antybakteryjnie
-Łagodzi stany zapalne
-Łagodzi podrażnienia 
-Zapobiega rozszerzaniu się naczynek krwionośnych
-Wygładza
-Nadaje skórze zdrowy koloryt

Skład mineralny: krzem (około 50%), glin (około 15%), 
żelazo (około 6%), wapń (około 4%), potas (3%)  i magnez (2%), oraz fosfor, sód, mangan, selen, cynk i miedź


Glinka czarna jest glinką przeznaczoną dla skóry tłustej i trądzikowej, skłonnej do szybkiego zanieczyszczania się oraz dla cery z rozszerzonymi porami. Jej działanie jest zbliżone do działania glinki zielonej.
Cerę suchą i wrażliwą może dodatkowo podrażnić i wysuszyć, dlatego lepiej w tym wypadku użyć innego rodzaju glinki (np. glinki białej lub glinki błękitnej).



Właściwości:
- głęboko oczyszcza skórę ze zrogowaciałego naskórka, absorbuje nadmiar sebum,
przyspiesza proces regeneracji,
- odżywia skórę minerałami i substancjami aktywnymi biologicznie, stymuluje procesy
wymiany w komórkach skóry, pobudza krążenie krwi,
- przy regularnym stosowaniu podnosi sprężystość i elastyczność skóry, poprawia jej koloryt,
- pomaga w walce z niedoskonałościami skóry.





Kilka wskazówek odnośnie stosowania glinek:
-Zanim zdecydujesz się na glinkę, wybierz tę, która jest najbardziej dopasowana do potrzeb Twojej skóry. 
-Pamiętaj aby glinki nigdy nie rozrabiać i nie mieszać w metalowym naczyniu. Metal źle wpływa na jej właściwości.
-Po nałożeniu glinki na twarz, spryskuj ją wodą, by nie dopuścić do zaschnięcia. 
-Pamiętajcie aby maski z glinek wzbogacać np. olejami - zapobiega to wysychaniu maski na 
skórze oraz ewentualnym podrażnieniom. To bardzo ważne.
-Stosuj glinki z umiarem. Nie chcesz chyba podrażnić i przesuszyć skóry. Dwa razy w tygodniu zdecydowanie wystarczy. 
-Zawsze dokładnie zmywaj maseczkę ze skóry!


Stosowanie:
 Maska dla cery suchej, zmęczonej, zwiotczałej:

Do około 2 łyżek glinki dodać ok. 1,5 łyżki wybranego oleju, wymieszać i nałożyć bezpośrednio na skórę. Po około 20 minutach zmyć ciepła wodą.

Maska dla cery tłustej, trądzikowej, skłonnej do wyprysków:



Do około 2 łyżek glinki dodać ok. 1,5 łyżki przegotowanej wody, wymieszać i nałożyć bezpośrednio na skórę. Po około 20 minutach zmyć ciepła wodą.

Zaleca się, aby maski z glinek wzbogacać np. olejami - zapobiega to wysychaniu maski na skórze oraz ewentualnym podrażnieniom.
Dla ułatwienia w stosowaniu maski polecamy jej sporządzenie z wykorzystaniem bazy kremowej:

-ok. 1 łyżka glinki;
-1 łyżka bazy kremowej (ok. 15 g);
-ok. 15 g wody;
-kilka kropel oleju.

Glinkę mieszamy z wodą, otrzymaną zawiesinę wlewamy do bazy kremowej. Całość mieszamy, a na koniec dodajemy kilka kropel oleju - w zależności od preferencji (w przypadku skóry tłustej można nie dodawać oleju).

Kąpiele glinkowe:
Są niezwykle odprężające, relaksujące i bardzo przyjemne ;) Przynoszą ulgę nogom, oczyszczają z toksyn i przyspieszają gojenie drobnych ranek. Jak wykonać taką kąpiel?
Częściowo: Do miski wsypać 30 g glinki, wlać 2 litry przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Pozostawić na 2 godziny w pobliżu źródła ciepła. Moczyć ręce i nogi w roztworze 20-30 min. Roztwór można wykorzystać 2-3 razy. Przed użyciem dobrze jest wystawić roztwór na działanie promieni słonecznych. 
Całościowo: Do wanny wsypać 100-200 g proszku, zalać ciepłą wodą. Kąpiel przyjmować przez ok.15-20 min. Kąpiel stosować przy przeziębieniach, działa również relaksująco i odprężająco. 

Mycie włosów:
- wymieszać 10 g glinki, 20 ml wody, 1 żółtko kurze. Powstałą pastę nanieść na włosy i trzymać 15 min.
 Spłukać wodą. Pielęgnacja włosów glinką błękitną zmniejsza ich łamliwość i wypadanie, a
 także poprawia ukrwienie skóry, działa przeciwłupieżowo.



Maseczki z glinki na włosy:
Zwłaszcza na skórę głowy . Glinki hamują wypadanie włosów, przyspieszają porost włosów, likwidują łupież, wzmacniają włosy, a także ograniczają przetłuszczanie. Możecie dodać trochę glinki do maseczki, którą toleruje Wasza skóra głowy, czy stworzyć własną mieszankę.
 Wymieszać 4 płaskie łyżeczki 5 ml glinki, 20ml wody i 10ml oleju rycynowego.
Powstałą papkę nanieść na włosy i trzymać przez 20 minut. Maskę zmyć delikatnym szamponem.


Mycie zębów:
Szczyptę glinki dosypujecie do pasty. Glinki rozjaśniają przebarwienia, wzmacniają zęby, działają antyseptycznie i antybakteryjnie oraz hamują krwawienie dziąseł. Szczególnie polecam Wam glinkę białą i czerwoną.


Podkłady, pudry, róże:
Najlepiej sprawdzą się tutaj glinki holoizytowe. Glinki dosypujemy do pudru np.bambusowego, nadają one cielisty odcień, a dodatkowo działają leczniczo na skórę. Stężenie do 30%.


Toniki, kremy i mleczka:
To świetne wykorzystanie glinek - pamiętajcie tylko, że przed każdym użyciem produkt musimy wstrząsnąć lub wymieszać.Moim ulubionym spsoobem jest dodawanie glinki czerwonej do balsamu, niestety w mojej rodzinie problemy naczyniowe są uwarunkowane genetycznie i wierzę, że taka pielęgnacja choć w pewnym stopniu uchroni mnie przed pajączkami i żylakami na nogach. Znalazłam także zastosowanie glinek w kremach do stóp - ograniczają ich potliwość. Stężenie do 2%.


Nacieranie i zawijanie:
20 g glinki wsypać do 150 ml letniej przegotowanej wody. Pozostawić na 2-3 godziny. Wstrząsnąć przed użyciem. Dobrze umyć ręce, wacik zanurzyć w glinianej wodzie i nacierać chore miejsce.
W przypadku gdy ciężko jest nałożyć opatrunek ( oczy, uszy i inne) można robić zawijanie. Należy wziąć masę glinianą, namoczyć w niej gazę i nałożyć na chore miejsce. Wierzch przykryć wełnianą tkaniną. Gazę namoczoną w glinianej wodzie trzeba często zmieniać. Zabiegi tego typu można wykonać na większej powierzchni ciała.


Ciepłe okłady:
Pastą (rozrobioną glinką z wodą, proporcje jak na maseczkę) smarujemy chore miejsca np(stawy, mięśnie, gardło, czoło) , które następnie owijamy ciepłym, mokrym ręcznikiem. Polecam Wam szczególnie okłady z glinki czerwonej na stłuczenia, siniaki i krwiaki. Okład zmywamy obficie wodą po 30-60 minutach.
Czynność można powtarzać codziennie aż do ustąpienia dolegliwości.


 Peeling:
Twarz:
1 łyżeczka glinki Ghassoul

1,5 łyżeczki oleju bazowego (np. z kiełków pszenicy)

Do glinki dodajemy olej, następnie bardzo małą ilość wody kwiatowej lub mineralnej. Masujemy skórę przez 2 minuty, następnie zmywamy ciepłą wodą. Po wykonaniu peelingu tonizujemy skórę np. hydrolatem z oczaru.

Peeling polecany dla każdego typu cery.

Ciało:
70 g glinki Ghassoul
50 g oleju  
10-15 g ciepłej wody (ok 1 łyżka)

Glinkę Ghassoul mieszamy z olejem, następnie dodajemy odrobinę wody. Masujemy ciało okrężnymi ruchami. Po kilku minutach zmywamy ciało ciepłą wodą. 


Peeling solny:
Ciało:
50 g glinki 
50 g soli morskiej drobnej
100 g oleju (np. z pestek śliwki) (opcjonalnie dla uzyskania przyjemnego zapachu dodajemy kilka kropli olejku eterycznego do oleju bazowego)

Mieszamy glinkę z solą morską, następnie dodajemy olej z wybranym olejkiem eterycznym lub sam olej.

Nakładamy peeling na wilgotną skórę, masujemy okrężnymi ruchami, następnie zmywamy ciepłą wodą.
Peeling polecany dla skór grubszych.


Wiele osób spożywa glinki, są to świetne kuracje detoksykujące. W tym wpisie poruszyłam jednak temat glinek w zastosowaniu kosmetycznym i nie piszę o tym, o czym nie mam pojęcia ;) Być może kiedyś zdecyduję się na taką kurację i mając już jakieś doświadczenie, podzielę się efektami i zdobytą wiedzą.


Ja przetestowałam już zieloną glinkę na buzi oraz w kąpieli. :D
Odczułam tą świeżość i odżywienie jaką pozostawia glinka po sobie. To nie efekt sztucznie wygładzonej buźki, to po prostu oczyszczenie. :D





Nasze glinki z eco-cosmetics4u wydobywane są, jak sama nazwa wskazuje, we francuskich kopalniach. Powstają w 100% naturalnie, wysuszone w promieniach słońca posiadają konsystencję piasku i w tej formie trafiają do naszego domowego Spa.



100g za 4.99F
Zainteresowanych kupnem zapraszam do kontaktu ze mną przez facebooka lub mailowo bądź zapraszam bezpośrednio do sklepu -eco-cosmetics4u ;)
Nasza firma posiada certyfikat 100% naturalnych produktów, nie testowanych na zwierzętach, bez zbędnej chemii, ekologiczne w trosce o Ciebie.
Jeśli masz jakieś wątpliwości, zapraszam. Odpowiem na wszystkie pytania i postaram się pomóc i dobrze doradzić.
Ze mną nie zginiecie. Pamiętajcie. :D Hihi. :D

Stosowałyście już jakieś glinki? Widzicie różnicę pomiędzy naturalnymi a tymi kupowanymi w drogeriach z chemia?

Całuję was mocno. :* 
Xaneczkaa. :*


1 komentarz:

  1. Nie wiedziałam, że jest ich aż taki wybór! muszę spróbować :)

    OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć, filmów oraz treści w blogu zawartych.
Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Mam nadzieje, że się podobało i zostaniesz ze mną na dłużej. Pozdrawiam. :)